Památce Adama Víta, hraběte Bubna z Litic

18.01.2016 14:51

Klid a mír Vaší duši, vzácný a urozený příteli

S hlubokým zármutkem jsem si přečetl na čerstvé stránce Aristokratického klubu, že v neděli 10. ledna L. P. 2016 si Bůh k sobě povolal urozeného pána a mého vzácného přítele, Adama Víta, hraběte Bubna z Litic. Byl mu dopřán jak dlouhý (89 let), tak i náročný a pestrý život, jehož poslední čtvrtstoletí bylo šťastným obdobím zadostiučinění za předešlé křivdy obou totalitních režimů.

V roce 2001 jsme ho s kolegy Dr. Liborem Linhartem a Dr. Pavlem Pazderou navštívili na jeho sídelním zámku v Doudlebech nad Orlicí a setrvali s ním ve dvouhodinovém, přátelském rozhovoru, z něhož pořídil foto kolega Pazdera.

Mám ho na pracovním stole a žel, nyní už jsem ze zobrazené trojice zbyl pouze já. Pánové z Bubna a Linhart už zřejmě dlí v trvalé vyšší společnosti...

Pan hrabě se živě zajímal o naši monarchistickou činnost v Brně a těšilo ho, že se snažíme pracovat aktivně.

Sám už se do jakékoli konkrétní činnosti zapojovat nechtěl, nicméně po naší návštěvě dost důrazně pokáral jednoho dosud žijícího publicistu, za výroky o nás. I když jsme pak byli jen ve sporadickém písemném kontaktu, vždy šlo o velmi přátelskou výměnu názorů a pozdravů, takže se jistě právem mohu považovat za jeho přítele.

Vážený urozený příteli, pane hrabě, nechť Všemohoucí dopřeje Vaší duši trvalý a zasloužený mír ve svém nebeském Království !

V hlubokém zármutku a trvalé úctě, jménem Sdružení monarchistů Brno, z. s.

Váš pplk. v. v. Dr. Luděk Šubert